Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie


Zawartość stron

PROGRAMY AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ - 2012 rok

 




Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie Szczecińskim jest realizatorem programów aktywizacji zawodowej finansowanych w ramach dodatkowych środków Funduszu Pracy z rezerwy Ministra – na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w 2012 roku. Realizowane programy przewidują formy aktywizacji społecznej i zawodowej osób bezrobotnych zamieszkujących teren Powiatu Stargardzkiego poprzez zastosowanie instrumentów zawartych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy tj. m.in. szkolenia, staże, roboty publiczne, refundacje doposażenia stanowiska pracy, dotacje – jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej  przygotowania zawodowe, przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
 
1. PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB DO 30 ROKU ŻYCIA
 
Okres realizacji programu: wrzesień – grudzień 2012r.
 
Uczestnicy programu:
Program skierowany jest do 80 osób bezrobotnych w wieku do 30 roku życia, widniejących w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie Szczecińskim, zamieszkujących teren Powiatu Stargardzkiego
 
Cel i zadania programu:
Celem projektu jest wzrost aktywności zawodowej całej społeczności, w tym w szczególności osób młodych do 30 roku życia poprzez podjęcie działań aktywizacyjnych. Osoby młode doświadczają barier związanych z wejściem i utrzymaniem się na rynku pracy. Działaniem zmierzającym do zniesienia zdiagnozowanych barier jest realizacja przedmiotowego programu, w którym przewidziano następujące formy aktywizacji:
szkolenia 10 osób
staże 40 osób
refundacja kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy 4 osoby
dotacje - jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej 26 osób
 
Program zakłada 58% efektywność, oznacza to, że po zakończonym udziale w programie 46 osób znajdzie zatrudnienie u pracodawcy, inną pracę zarobkową lub uruchomi własną działalność gospodarczą.
 
Wartość programu: 1 000 034,00 zł.
 
  
 2. PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB POWYŻEJ 50 ROKU ŻYCIA 
 
Okres realizacji programu: wrzesień – grudzień 2012r.
 
Uczestnicy programu:
Program skierowany jest do 15 osób bezrobotnych w wieku powyżej 50 roku życia, widniejących w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie Szczecińskim, zamieszkujących teren Powiatu Stargardzkiego
 
Cel i zadania programu:
Celem projektu jest wzrost aktywności zawodowej całej społeczności, w tym w szczególności osób powyżej 50 roku życia poprzez podjęcie działań aktywizacyjnych. Osoby bezrobotne po 50 roku życia, to często osoby posiadające niski poziom wykształcenia oraz niskie lub zdezaktualizowane kwalifikacje zawodowe. Dlatego w projekcie założono działania zmierzające do umożliwienia im powrotu na rynek pracy w postaci:
staże 10 osób
roboty publiczne 5 osób

Program zakłada 53% efektywność, oznacza to, że po zakończonym udziale w programie 8 osób znajdzie zatrudnienie u pracodawcy, inną pracę zarobkową lub uruchomi własną działalność gospodarczą.
 
Wartość programu:   75 249,00 zł
 
 
3. PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB BEZROBOTNYCH BĘDĄCYCH W SZCZEGÓLNEJ SYTUACJI NA RYNKU PRACY
 
Okres realizacji programu: wrzesień – grudzień 2012r.
 
Uczestnicy programu:
Program skierowany jest do 79 osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy, widniejących w Ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie Szczecińskim, zamieszkujących teren Powiatu Stargardzkiego
 
Cel i zadania programu:
Celem projektu jest wzrost aktywności zawodowej całej społeczności, w tym w szczególności osób bezrobotnych:
  • długotrwale
  • po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego
  • kobiet, które podjęły zatrudnienie po urodzeniu dziecka
  • bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub wykształcenia średniego
  • samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia
  • którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia
  • niepełnosprawnych.
Osoby będące w szczególnej sytuacji doświadczają barier związanych z wejściem lub powrotem i utrzymaniem się na rynku pracy. Większość ze wskazanej grupy docelowej, to osoby bez wykształcenia średniego, bez doświadczenia i kwalifikacji zawodowych, osoby długotrwale bezrobotne. Działaniem zmierzającym do zniesienia zdiagnozowanych barier jest realizacja przedmiotowego programu, w którym przewidziano następujące formy aktywizacji:
szkolenia 10 osób
staże 31 osób
roboty publiczne 15 osób
refundacja kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy 8 osób
dotacje - jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej 15 osób

Program zakłada 68% efektywność, oznacza to, że po zakończonym udziale w programie 54 osób znajdzie zatrudnienie u pracodawcy, inną pracę zarobkową lub uruchomi własną działalność gospodarczą.
 
Wartość programu:   1 144 076,00 zł

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę