Wydawca treści

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie stargardzkim (III) - aktualizacja 20.11.2017 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie jest realizatorem projektu pozakonkursowego pn. "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie stargardzkim (III)" w ramach  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER 2014-2020)
Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy
Priorytet Inwestycyjny 8ii Trwała integracja na rynku pracy ludzi młodych, w szczególności tych, którzy nie pracują, nie kształcą się ani nie szkolą, w tym ludzi młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym i ludzi młodych wywodzących się ze środowisk marginalizowanych, także poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży
Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy
Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
 

Okres realizacji projektu: od 01 stycznia 2017r. do 30 września 2018r.

 
Cel projektu:
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie stargardzkim.
 
Uczestnicy projektu:
Projekt skierowany jest do 306 osób (200 kobiet i 106 mężczyzn) młodych w wieku 18 – 29 lat bez pracy w tym osoby z niepełnosprawnościami, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stargardzie jako bezrobotne (dla których został ustalony I lub II profil pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
 
Zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Za osobę z kategorii NEET uznaje się osobę młodą w wieku 15-29 lat, która spełnia łącznie trzy warunki, czyli:

  • nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),

  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),

  • nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy; w procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

Kształcenie formalne w trybie stacjonarnym rozumiane jest jako kształcenie w systemie szkolnym na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, jak również kształcenie na poziomie wyższym w formie studiów wyższych lub doktoranckich realizowanych w trybie dziennym.
 
Projekt skierowany jest w szczególności do osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, zdefiniowanych jako grupa docelowa projektu, określonych w kryteriach dostępu, tj. osób:

  • niepełnosprawnych ,

  • długotrwale bezrobotnych,

  • o niskich kwalifikacjach.

 
Zadania w projekcie:
W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

  • Utworzenie lub modyfikacja Indywidualnego Planu Działania oraz usługi: pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego – wszyscy uczestnicy projektu – 306 osób

  • Staż u pracodawcy – 218 osób,

  • Przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej (bezzwrotna dotacja) – 80 osób,

  • Wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy – 8 osób.

 
 
Rezultat projektu:
Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia przez co najmniej 171 uczestników projektu.
 
Wartość projektu wynosi: 3 821 165,30 zł

  • Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 3 511 268,70 zł

  • Wkład krajowy z Funduszu Pracy : 309 896,60 zł

  

Projekt realizowany jest zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.


Informacje o publikacji dokumentu

Aktualności

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

PREZYDENT MIASTA STARGARD OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE W URZĘDZIE MIEJSKIM W STARGARDZIE UL. CZARNIECKIEGO 17; 73-110 STARGARD. 

Wolne stanowisko urzędnicze:

stanowisko ds. energii odnawialnej

Szczegóły dotyczące naboru znajdziecie Państwo w załączniku:

Załączniki

PREZYDENT MIASTA STARGARDU OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ds. ENERGII ODNAWIALNEJ
PREZYDENT MIASTA STARGARDU OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ds. ENERGII ODNAWIALNEJ.pdf 59 KB

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

PREZYDENT MIASTA STARGARD OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE W URZĘDZIE MIEJSKIM W STARGARDZIE UL. CZARNIECKIEGO 17; 73-110 STARGARD.

Wolne stanowisko urzędnicze:

stanowisko ds. instalacji elektrycznych i oświetlenia w Wydziale Inżynierii Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

Szczegóły dotyczące naboru znajdziecie Państwo w załączniku:

Załączniki

PREZYDENT MIASTA STARGARDU OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ds. instalacji elektrycznych i oświetlenia w Wydziale Inżynierii Urzędu Miejskiego w Stargardzie
PREZYDENT MIASTA STARGARDU OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ds. instalacji elektrycznych i oświetlenia w Wydziale Inżynierii Urzędu Miejskiego w Stargardzie.pdf 61 KB

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

PREZYDENT MIASTA STARGARD OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE NA ZASTĘPSTWO W URZĘDZIE MIEJSKIM W STARGARDZIE     UL. CZARNIECKIEGO 17; 73-110 STARGARD. 

Zastępstwo na stanowisku urzędniczym:

stanowisko ds. promocji i turystyki w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

Szczegóły dotyczące naboru znajdziecie Państwo w załączniku:

Załączniki

PREZYDENT MIASTA STARGARDU OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ds. promocji i turystyki w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji
PREZYDENT MIASTA STARGARDU OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO ds. promocji i turystyki w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.pdf 59 KB

test


PLAN SZKOLEŃ 2024


Informacje o publikacji dokumentu

Menu nawigacji