Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie


Zawartość stron

Projekt - DORADCA ZAWODOWY I POŚREDNIK PRACY W STANDARDACH UNIJNYCH


 

Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 POKL "Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji działań na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych w regionie"

Projekt Partnerski - Liderem projektu jest Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie Szczecińskim występuje w charakterze Partnera.

Okres realizacji projektu: kwiecień 2008r. - grudzień 2010r.

Celem projektu jest podniesienie jakości i dostępności usług doradczych, świadczonych przez Publiczne Służby Zatrudnienia, poprzez zwiększenie liczby doradców zawodowych i pośredników pracy o kwalifikacjach dostosowanych do wymagań współczesnego europejskiego rynku pracy. Projekt realizowany jest na terenie województwa zachodniopomorskiego. Uczestniczą w nim w charakterze partnerów wszystkie powiatowe urzędy pracy z terenu województwa zachodniopomorskiego. Beneficjentami projektu są doradcy zawodowi i pośrednicy pracy oraz pozostali pracownicy realizujący zadania z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Projekt przewiduje finansowanie etatów powyższych pracowników, wyposażenie ich stanowisk pracy, szkolenia, kursy, studia podyplomowe oraz utworzenie Centrum Metodycznego. Efektem projektu będzie podniesienie kwalifikacji przez 270 osób zatrudnionych w Publicznych Służbach Zatrudnienia, zwiększenie ilości stanowisk dla 60 osób wykonujących zadania z zakresu poradnictwa i pośrednictwa w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 31 grudnia 2007r., doposażenie 60 stanowisk pracy dla osób wykonujących zadania z zakresu poradnictwa i pośrednictwa pracy, utworzenie w ramach CIiPKZ WUP w Szczecinie Centrum Metodycznego.

W ramach realizacji projektu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stargardzie Szczecińskim w 2008 roku zatrudnione zostały 3 osoby tj. 2 pośredników pracy i 1 doradca zawodowy. Wyposażone zostały także ich stanowiska pracy w sprzęt niezbędny do prowadzenia usług pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego zgodnie ze standardami usług rynku pracy tj. meble biurowe (szafa aktowa, regał, szafka, biurko z szufladami, biurka pod komputer, krzesła), sprzęt komputerowy (3 laptopy z oprogramowaniem) i kamerę cyfrową. 12 osób spełniających kryteria projektu uczestniczyło w szkoleniach: m.in. "Ścieżka bezrobotnego w urzędzie pracy - współpraca rejestratorów, doradców i pośredników na podstawie standardów usług rynku pracy, Wybrane zagadnienia z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, Lider Klubu Pracy, Standardy usług rynku pracy budowa procesu komunikacji i organizacji zespołu, Umiejętności Lidera Klubu Pracy, Współpraca z pracodawcą, Assesment Center i ocena kompetencji pracowniczych, COACHING Kontakt pośrednika pracy z pracodawcą oraz negocjacje z klientem, Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz pokonywanie stresu, rozpoznawanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych z elementami zawodoznawstwa, Praca z trudnym klientem, szkolenie z elementami asertywności, Segmentacja rynku pracy i jego analiza, Metoda Hiszpańska, KPA w Powiatowych Urzędach Pracy, Bilans kompetencji (metoda francuska), Metody i narzędzia selekcji kandydatów, Metoda edukacyjna, Kurs inspiracji. 7 osób zakończyło studia podyplomowe z zakresu: doradztwo zawodowe (1 osoba), poradnictwo i pomoc psychologiczna (6 osób), 4 osoby rozpoczęły studia podyplomowe z zakresu: psychologia społeczna w zarządzaniu rozwojem zawodowym.

  • Wartość projektu - 279 142,05 zł
  • Kwota dofinansowania - 239 156,85 zł

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę